Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego byliśmy na powiatowo- miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia przez delegacje kwiatów pod pomnikiem, który mieści się przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, a upamiętnia rotmistrza Witolda Pileckiego. Później uroczystości przeniosły się pod pomnik poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych z terenu ziemi ostrowskiej. Pod pomnikiem głos zabierali: płk Jan Gliński - dowódca 22 WOK w Komorowie, wiceburmistrz Daniel Choinka i starosta Zbigniew Chrupek. Podczas uroczystości nie zabrakło odśpiewania hymnu państwowego, apelu pamięci, oddania salwy honorowej, odtworzenia pieśni "My, Pierwsza Brygada" i złożenia kwiatów pod pomnikiem. Asysty honorowe wystawili: 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny i 52 Batalion Lekkiej Piechoty 5 MBOT. Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem udano się na mszę świętą do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej.