Wycieczka do TVP

8 października 2019 roku uczniowie ZSS w Starym Lubiejewie wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Warszawy . Celem wyjazdu było zwiedzanie gmachu TVP.  Zwiedzanie zaczęliśmy od poznania krótkiej historii telewizji w naszym kraju i ruszyliśmy do oglądania całego gmachu telewizji. Ogromne wrażenie wywarła tzw. ,,reżyserka '' uczniowie tam zapoznali się z pracą redaktora , dziennikarza, realizatora dźwięku i  realizatora światła. Byliśmy też świadkami przygotowań bardzo dużego studia do nagrania programu ,,Wielki Test o Moniuszce "Następnie poszliśmy do studia gdzie , codziennie kręcony jest popularny program rozrywkowy ,, Jaka to melodia " , trwały tam przygotowania do kolejnego nagrania  z udziałem widzów i zespołu muzycznego. Kolejne zwiedzane przez nas studio to miejsce realizacji porannego programu na żywo ,,Pytanie na śniadanie" zastaliśmy tam całą scenografię z ostatniego nagrania. Ostatnim miejscem było zwiedzanie muzeum telewizji. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek z logo TVP.  
Zobaczenie telewizji ,,od kuchni" było dla nas dużym przeżyciem .
                                                                                    Opracowanie tekstu Teresa Rybakiewicz.