Sielski Dom i OgródW dniu 23.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Starej Złotorii „Sielski Dom i Ogród”. Uczestniczyli w warsztatach zielarskich prowadzonych przez Annę Gawlik. Na powitanie pani Anna opowiedziała naszym uczniom o zagrodzie „Sielski Dom i Ogród”, czym się zajmuje oraz było kilka słów o historii tego miejsca. Potem był spacer po terenie i omówienie poszczególnych zakątków.
W Sielskim Domku uczniowie zapoznali się z wnętrzem i historią chaty, która przez lata służyła jako szkoła podstawowa dla wielu pokoleń mieszkańców tego terenu. Poznali historię mebli i przedmiotów, które kiedyś i nadal są używane w wiejskich domostwach. Podczas warsztatów robili bukieciki z lawendy, ozdoby metodą decoupage oraz woreczki zapachowe. Uczniowie mogli też uczestniczyć w grach i zabawach w terenie. Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz profesjonalna sesja zdjęciowa.
Dziękujemy Pani Annie Gawlik za wspaniałe warsztaty i „sielską” atmosferę oraz firmie Kaufland za pomoc finansową w organizacji wycieczki.Opracowała Agnieszka Zalewska